STYLE PLUS s.r.o. Moravská 1259, 570 01 Litomyšl
+420 464 603 553 (po-pá, 7-17h)
0 počet: 0 ks cena: 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný!

Jak vybrat umyvadlo

Jak vybrat umyvadlo
22.03.2017 STYLE PLUS s.r.o. Jak vybrat ...

V koupelně strávíte nejvíce času u umyvadla. Vybírejte jej tedy nejen podle vzhledu, ale především podle funkčnosti a pohodlí.  Víte, jaké existují typy a tvary? Co je důležité a na co si dát pozor? Provedeme vás světem umyvadel a pomůžeme vám najít nejvhodnější variantu. Dříve, než se vydáte na prohlídku všech umyvadel na trhu, promyslete si celkový koncept koupelny – kolik máte ...

V koupelně strávíte nejvíce času u umyvadla. Vybírejte jej tedy nejen podle vzhledu, ale především podle funkčnosti a pohodlí.  Víte, jaké existují typy a tvary? Co je důležité a na co si dát pozor? Provedeme vás světem umyvadel a pomůžeme vám najít nejvhodnější variantu.

Dříve, než se vydáte na prohlídku všech umyvadel na trhu, promyslete si celkový koncept koupelny – kolik máte volného místa, kam chcete umyvadlo nainstalovat či jaký styl se vám líbí.  Důležité je, aby umyvadlo ladilo s celkovým zařízením koupelny a její velikostí.

Umyvadla vybírejte podle:

Typy umyvadel

Závěsná (klasická)

Závěsná umyvadla patří k nejpopulárnějším a nejprodávanějším typům umyvadel. Sifon můžete skrýt za sloup nebo polosloup.

Nábytková

Jejich součástí je skříňka pod umyvadlo. Od klasických umyvadel se liší tvarem a jsou částečně glazurovaná, aby na nich skříňka držela.

NAŠE RADA: Pamatujte si, že všechna nábytková umyvadla mohou být závěsná, ale ne všechna závěsná umyvadla mohou být nábytková. Často se totiž stává, že si zákazníci koupí klasické umyvadlo a poté obtížně hledají nejvhodnější skříňku.

Zápustná (pod desku)

Zápustná umyvadla jsou elegantní a stylová. Hodí se především do velkých koupelen, v nichž lépe vyniknou. Můžete jich zapustit do desky více vedle sebe.

Jsou nejpraktičtější na úklid, protože na vás nikde nečekají záludné záhyby.

Polozápustná

Polozápustná umyvadla jsou ideální volbou pro všechny, kteří si potrpí na design a hledají netradiční řešení, jež nemá každý.

Umyvadlové mísy (na desku)

Umyvadlové mísy vás okouzlí svým vzhledem. Promění každou koupelnu ve stylovou místnost. Vybrat si můžete keramické, skleněné, ale i třeba kamenné.

Další rozdělení umyvadel:

  • Bezotvorová – hodí se k nástěnné umyvadlové baterii.
  • Jednootvorová – připevníte k ní stojánkovou umyvadlovou baterii.
  • S přepadem

Přepad slouží jako bezpečnostní pojistka proti vytopení domácnosti a sousedů. Pokud tedy někdo z rodiny zapomene zavřít kohoutek, voda z umyvadla nepřeteče. Další výhodou je, že můžete v umyvadle pohodlně prát prádlo.

  • Bez přepadu

Umyvadlo bez přepadu je vzhledově hezčí. Nemá však pojistku proti přetečení vody, a proto doporučujeme koupit si k němu neuzavíratelnou odtokovou soupravu.

Tvar umyvadel

Tvar umyvadla slaďte s celkovým designem koupelny. Pokud například dáváte přednost ostřejším hranám, vyberte si hranaté umyvadlo.

Nejpopulárnějším tvarem umyvadla je půlkruh. Je ergonomické a snadno se udržuje. Vybrat si můžete i tvar elipsy, čtvercové, obdélníkové a další. Do velmi malých koupelen se hodí umyvadla rohová. Ušetříte jimi prostor. 

Materiál umyvadel

Kromě nejpopulárnější keramiky si můžete vybrat umyvadla skleněná, kamenná nebo z litého mramoru. Každý z těchto materiálů se liší nejen vzhledem, ale i cenou a způsobem údržby.

NÁŠ TIP: Vyberte si keramická umyvadla se speciální povrchovou úpravou, po níž stečou kapky vody rychleji a netvoří se na nich tolik vodní kámen. Snadněji se také udržují a čistí. Pozor však na používání abrazivních čisticích prostředků, kterými byste mohli speciální povrchovou úpravu zničit. Umyvadlo stačí jednoduše umýt čistou vodou, přetřít vlhkým bavlněným hadrem a vyleštit do sucha.

Rozměry umyvadla

Vyberte si umyvadlo, do kterého se vám vejdou paže, aniž by voda stříkala ven.  Pohodlně si k němu stoupnete, když zachováte alespoň 80 cm volného prostoru před umyvadlem. Záleží však samozřejmě na vaší tělesné konstituci.

Standardní umyvadlo má šířku 50-65 cm a hloubku 42-50 cm. Zákazníci jej kupují nejčastěji.

Do malých koupelen vyberte umyvadla široká 50-55 cm. 

Do prostorných koupelen zvolte modely s šíří 80-100 cm, případně dvojumyvadlo.

Na toalety se hodí především umývátka. Mají obvykle šířku od 35 cm a hloubku od 22 cm.

Úložné prostory v koupelně

Málokdo si vystačí v koupelně pouze s kartáčkem na zuby a pastou, a proto jsou důležité i úložné prostory. Rozmyslete si, zda chcete kosmetické přípravky vystavit, nebo naopak skrýt do skříňky.

Na výběr máte tyto možnosti:

Závěsné umyvadlo s volně stojící skříňkou

Nábytkové umyvadlo, pod nímž je připevněná skříňka.

Umyvadlová deska s prostorem okolo umyvadla.

Podívejte se na umyvadla v naší nabídce nebo si nechte poradit od našich odborníků. Napište nám e-mail nebo volejte každý všední den od 7 do 17 hodin na tel.č. 464 603 553.