STYLE PLUS s.r.o. Moravská 1259, 570 01 Litomyšl
Vážení zákaznici, z důvodu karanténních opatření, ke kterým přistoupili naši přepravní partneři, jsou dočasně zrušeny platby na dobírku. Berte, prosím, také na vědomí, že může docházet ke zpoždění termínů dodání vaší objednávky. Děkujeme za pochopení.
+420 464 603 553 (po-pá, 7-15:30h)
0 počet: 0 ks cena: 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný!

Jak vybrat vanovou zástěnu

Jak vybrat vanovou zástěnu
01.09.2016 STYLE PLUS s.r.o. Jak vybrat ...

Bojujete v koupelně s prostorem? Rozhodujete se mezi vanou a sprchovým koutem? Vyberte si k vaně vanovou zástěnu – je ideálním řešením právě v těchto situacích, protože je praktická, nenáročná na prostor a hlavně cenově dostupná. Než se ale pro nějakou rozhodnete, podívejte se na tvar vany a změřte její rozměry. Zároveň zkontrolujte, v jakém místě a jak vysoko je umístěná baterie.  To ...

Vanové zástěnyBojujete v koupelně s prostorem? Rozhodujete se mezi vanou a sprchovým koutem? Vyberte si k vaně vanovou zástěnu – je ideálním řešením právě v těchto situacích, protože je praktická, nenáročná na prostor a hlavně cenově dostupná.

Než se ale pro nějakou rozhodnete, podívejte se na tvar vany a změřte její rozměry. Zároveň zkontrolujte, v jakém místě a jak vysoko je umístěná baterie.  To je důležité hlavně proto, abyste mohli zástěnu pohodlně skládat (pokud se rozhodnete pro skládací). 

Výhody:

Hodí se do malých koupelen.

Můžete se ve vaně sprchovat, aniž vyplavíte celou koupelnu.

Oceníte ji i v případě, že se po koupeli rádi osprchujete.

Vhodné pro páry, v nichž jeden se raději koupe a druhý sprchuje.

Nainstalujete ji snadno a hned.

Nevýhody:

Zužuje vstup do vany – to však snadno vyřešíte, když si koupíte skládací nebo otočnou vanovou zástěnu.

    

Vyberte si vanovou zástěnu podle:

Konstrukce vanové zástěny

Vanové zástěnyRámové

Jsou zasazené v rámu, takže mají sklo silné jen 3 mm.  Přesto jsou velmi bytelné, protože jejich nejnáchylnější část – hrany- chrání hliníkové profily

Bezrámové

Přestože nemají rámy, jsou také velmi odolné. Vyrábějí se totiž ze skla silného 6 až 8 mm. Kdyby bylo slabší, při každém pohybu by se vlnilo. 

Rozměry vanové zástěny

Výška zástěny je obvykle 1400 a 1500 cm. U některých typů si však můžete vybrat i 1600 cm.

Šířka zástěny je variabilní – na výběr máte 700, 750, 800 a 850 cm, při zvláštních rozměrech až 1200 cm.

V nabídce však máme i mnoho atypických rozměrů. Záleží typu a tvaru vany. Nejlepší je koupit si vanu i vanovou zástěnu od stejného výrobce - obzvláště pokud si vybíráte obloukovou zástěnu na rohovou vanu.

Typy vanové zástěny

Uzavírají prostor ve vaně částečně

 • Jednokřídlé
 • Dvoukřídlé
 • S pevnou stěnou v rovině  - část zástěny je napevno, s částí můžete pohybovat.

  Uzavírají prostor ve vaně úplně

 • Dvoudílné   
 • Třídílné
 • Čtyřdílné
 • Pětidílné

Vanové zástěnyMožnosti otevírání vanové zástěny

 • Pevné – nedá se s nimi pohybovat nebo je skládat.
 • Pevné s krátkou otočnou stěnou
 • Pohyblivé dovnitř i ven
 • Posuvné
 • Skládací (zalamovací)

Existují i kompletní boxy – jedná se o posuvné zástěny přes celou šířku vany s pevnou stěnou v rovině.  Naplno nahrazují sprchový kout, což je velmi pohodlné. Pokud máte však malé děti, hůře se k nim při koupání dostanete.

Skla vanové zástěny

Základem je čiré sklo. Vybrat si ale můžete i dekorovaná skla s různými strukturami – čtverečky, vodními kapičkami, krupičkami apod., zrcadlová, písková, bronzová skla apod.

Skla mohou být ošetřená speciální povrchovou úpravou, která snižuje usazování nečistot a vodního kamene - takže na nich nezůstávají kapky vody, protože stečou dolů. Neznamená to však, že už je nemusíte čistit. Postačí vám jen voda a hadr nebo běžné čisticí prostředky.

 

Podívejte se na vanové zástěny v naší nabídce nebo si nechte poradit od našich odborníků. Napište nám e-mail nebo zavolejte našim odborným poradcům na tel.č. 464 603 553 (volba 2).