STYLE PLUS s.r.o. Moravská 1259, 570 01 Litomyšl
+420 464 603 553 (po-pá, 7-17h)
0 počet: 0 ks cena: 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný!

Jak vybrat vanovou zástěnu

Jak vybrat vanovou zástěnu
01.09.2016 STYLE PLUS s.r.o. Jak vybrat ...

Bojujete v koupelně s prostorem? Rozhodujete se mezi vanou a sprchovým koutem? Vyberte si k vaně vanovou zástěnu – je ideálním řešením právě v těchto situacích, protože je praktická, nenáročná na prostor a hlavně cenově dostupná. Než se ale pro nějakou rozhodnete, podívejte se na tvar vany a změřte její rozměry. Zároveň zkontrolujte, v jakém místě a jak vysoko je umístěná baterie.  To ...

Vanové zástěnyBojujete v koupelně s prostorem? Rozhodujete se mezi vanou a sprchovým koutem? Vyberte si k vaně vanovou zástěnu – je ideálním řešením právě v těchto situacích, protože je praktická, nenáročná na prostor a hlavně cenově dostupná.

Než se ale pro nějakou rozhodnete, podívejte se na tvar vany a změřte její rozměry. Zároveň zkontrolujte, v jakém místě a jak vysoko je umístěná baterie.  To je důležité hlavně proto, abyste mohli zástěnu pohodlně skládat (pokud se rozhodnete pro skládací). 

Výhody:

Hodí se do malých koupelen.

Můžete se ve vaně sprchovat, aniž vyplavíte celou koupelnu.

Oceníte ji i v případě, že se po koupeli rádi osprchujete.

Vhodné pro páry, v nichž jeden se raději koupe a druhý sprchuje.

Nainstalujete ji snadno a hned.

Nevýhody:

Zužuje vstup do vany – to však snadno vyřešíte, když si koupíte skládací nebo otočnou vanovou zástěnu.

    

Vyberte si vanovou zástěnu podle:

Konstrukce vanové zástěny

Vanové zástěnyRámové

Jsou zasazené v rámu, takže mají sklo silné jen 3 mm.  Přesto jsou velmi bytelné, protože jejich nejnáchylnější část – hrany- chrání hliníkové profily

Bezrámové

Přestože nemají rámy, jsou také velmi odolné. Vyrábějí se totiž ze skla silného 6 až 8 mm. Kdyby bylo slabší, při každém pohybu by se vlnilo. 

Rozměry vanové zástěny

Výška zástěny je obvykle 1400 a 1500 cm. U některých typů si však můžete vybrat i 1600 cm.

Šířka zástěny je variabilní – na výběr máte 700, 750, 800 a 850 cm, při zvláštních rozměrech až 1200 cm.

V nabídce však máme i mnoho atypických rozměrů. Záleží typu a tvaru vany. Nejlepší je koupit si vanu i vanovou zástěnu od stejného výrobce - obzvláště pokud si vybíráte obloukovou zástěnu na rohovou vanu.

Typy vanové zástěny

Uzavírají prostor ve vaně částečně

 • Jednokřídlé
 • Dvoukřídlé
 • S pevnou stěnou v rovině  - část zástěny je napevno, s částí můžete pohybovat.

  Uzavírají prostor ve vaně úplně

 • Dvoudílné   
 • Třídílné
 • Čtyřdílné
 • Pětidílné

Vanové zástěnyMožnosti otevírání vanové zástěny

 • Pevné – nedá se s nimi pohybovat nebo je skládat.
 • Pevné s krátkou otočnou stěnou
 • Pohyblivé dovnitř i ven
 • Posuvné
 • Skládací (zalamovací)

Existují i kompletní boxy – jedná se o posuvné zástěny přes celou šířku vany s pevnou stěnou v rovině.  Naplno nahrazují sprchový kout, což je velmi pohodlné. Pokud máte však malé děti, hůře se k nim při koupání dostanete.

Skla vanové zástěny

Základem je čiré sklo. Vybrat si ale můžete i dekorovaná skla s různými strukturami – čtverečky, vodními kapičkami, krupičkami apod., zrcadlová, písková, bronzová skla apod.

Skla mohou být ošetřená speciální povrchovou úpravou, která snižuje usazování nečistot a vodního kamene - takže na nich nezůstávají kapky vody, protože stečou dolů. Neznamená to však, že už je nemusíte čistit. Postačí vám jen voda a hadr nebo běžné čisticí prostředky.

 

Podívejte se na vanové zástěny v naší nabídce nebo si nechte poradit od našich odborníků. Napište nám e-mail nebo zavolejte našim odborným poradcům na tel.č. 464 603 553 (volba 2).